Saneczkarze testowali nowe stroje. To efekt badań naukowych

fot. pzssan.pl

fot. pzssan.pl

W polskiej kadrze saneczkarskiej doszło do wielu zmian. Obecnie w jej skład wchodzą: dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski, Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz i Kacper Tarnawski. Polacy ostatnio przeszli okresowe badania w Instytucie Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego.

Przede wszystkim polscy saneczkarze testowali stroje, w których mają startować w nadchodzącym sezonie zimowym. Przeprowadzone zostały dokładne pomiary. Podczas konsultacji z zawodnikami zastanawiano się nad tym, co jeszcze można poprawić, żeby stroje były jak najbardziej komfortowe. Następuje także wybór materiałów, z których zostaną wykonane stroje. W tym przypadku chodzi także o zmieniające się warunki atmosferyczne podczas zawodów.

Program badawczy jest wspierany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, które współpracuje z Instytutem Sportu – PIB, Instytutem Włókienniczym w Łodzi, Politechniką Warszawską oraz  zespołem doświadczonych partnerów badawczych i  produkcyjnych (VICTORY-GROUP). Wszystko przeprowadzane jest, aby przyspieszyć rozwój polskiego saneczkarstwa i pozwolić reprezentantom Polski na zbliżenie się do światowej czołówki w kwestii technicznej.

źródło: Polski Związek Saneczkarski

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.