Saneczkarze po zawodach Lillehammer Cup

14:10, 12.10.2018 Kamil Karczmarek

Pjongczang, Korea P³d., 07.02.2018. Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Pjongczang 2018. Polski saneczkarz Mateusz Sochowicz podczas treningu, 7 bm. (gj) PAP/Grzegorz Momot EDITORIAL USE ONLY

Nowy sezon w saneczkarstwie zbliża się wielkimi krokami. Saneczkarze są w decydującej fazie przygotowań. Ostatnio startowali w zawodach treningowych w Lillehammer.

Polacy zaprezentowali się bardzo dobrze w zawodach w Lillehammer. Oznacza to, że forma przed startem zimowego Pucharu Świata jest dobra. W jedynkach mężczyzn dominowali Amerykanie. Wygrał Chris Mazdzer z czasem 1:38,795 przed Tuckerem Westem i Jonathanem Gustafsonem. Mateusz Sochowicz zajął 5. miejsce ze stratą niecałych 7 dziesiątych części sekundy do zwycięzcy. Polak rozdzielił kuzynów Fischnallerów, plasując się za Kevinem i przed Dominikiem. Sochowicz w wypowiedzi dla naszego portalu przyznał, że jest zadowolony ze swojego startu.

- Zgrupowanie w Lillehammer jako pierwsze w tym sezonie oceniam bardzo pozytywnie. Mieliśmy okazję przejeździć tydzień na świetnie przygotowanym lodzie, jak na pierwsze jazdy w tym sezonie. Zawody oceniam dobrze, ponieważ udało mi się oddać dwa dobre ślizgi i zjechać rekord Polski. Oczywiście podkreślam, że to nie był puchar świata, ale ciekawy sprawdzian przed sezonem. Zawsze pierwszy wyjazd jest oznaką tego, że cykl pucharu świata jest tuż za rogiem. Jeszcze kilka zgrupowań i będziemy mieli start Pucharu Świata w austriackim Innsbrucku - podsumował zgrupowanie Mateusz Sochowicz.

Maciej Kurowski nie wystartował w Lillehammer. W rywalizacji kobiet triumfowała Rumunka Raluca Stramaturaru. Drugie miejsce zajęła Amerykanka Brittney Arndt, a trzecia była Włoszka Sandra Robatscher. Natalia Wojtuściszyn zajęła 6. miejsce ze stratą półtorej sekundy, a Ewa Kuls-Kusyk była ósma ze stratą sekundy i ośmiu dziesiątych sekundy. Zmagania dwójek ukończyły 3 duety. Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski uplasowali się na drugim miejscu z wynikiem 1:36,510. Polacy przegrali o 67 tysięcznych z Włochami Ivanem Naglerem i Fabian Malleierem.