Saneczkarstwo: Dominatorka ostatnich lat zawiesza karierę

1

fot. i.iplsc.com/

fot. i.iplsc.com/

Natalie Geisenberger to jedna z najbardziej utytułowanych saneczkarek w historii. W swoim dorobku posiada siedem triumfów z rzędu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (ostatni w ubiegłym sezonie), wywalczyła też 4 złote medale Igrzysk Olimpijskich. 31-letnia Niemka nie przedłuży jednak swojej doskonałej passy w sezonie 2019/20. Powodem przerwania kariery jest ciąża zawodniczki.

Geisenberger wyszła za mąż w czerwcu 2018 roku. Jak powiedziała dziennikarzom niemieckiej telewizji publicznej ARD, początkowo jej prywatne plany kolidowały ze sportowymi ambicjami.

 – Wraz z moim mężem Markusem od razu uznaliśmy, że chcemy mieć dziecko, jednak zanim miało to nastąpić, chciałam jeszcze wystartować na mistrzostwach świata w Winterbergu. Udało mi się tam wygrać, więc jestem podwójnie szczęśliwa. Myślę, że ten sezon jest idealnym momentem na macierzyńską przerwę. Planuję powrócić o sportu w przyszłym roku, a moim nowym długoterminowym celem będą Igrzyska w Pekinie – powiedziała Geisenberger. Jej potomek przyjdzie na świat wiosną.

Warto odnotować, że w kadrze Niemiec nie tylko Geisenberger spodziewa się dziecka. Luty to planowany miesiąc porodu Dajany Eitberger. Dopełnieniem głębokich przemian w saneczkarskiej ekipie naszych zachodnich sąsiadów jest zakończenie kariery przez doświadczoną Tatjanę Hüfner. Co ciekawe, ostatnią zawodniczką spoza Niemiec, która zdobyła Kryształową Kulę, była Włoszka Gerda Weissensteiner (w sezonie 1997/98). Z uwagi na przerwę w startach części czołowych niemieckich zawodniczek, przerwanie tej serii jest nieco bardziej prawdopodobne.

źródło: sportschau.de/inf.własna

1 thought on “Saneczkarstwo: Dominatorka ostatnich lat zawiesza karierę

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.