Saneczkarska dwójka kobiet rozpoczęła sezon. “Po pierwszym starcie zdecydowanie czujemy niedosyt”

Za nami inauguracja Pucharu Świata w saneczkarstwie. Sezon 2022/23 jest inny niż poprzednie, gdyż odbywa się także rywalizacja w dwójkach kobiet. Polskę w tej młodej konkurencji reprezentują Dominika Piwkowska i Nikola Domowicz.

Screen – Youtube

Trudny początek sezonu

Dwójki kobiet zostały dołączone do programu igrzysk olimpijskich. Międzynarodowa Federacja Saneczkarska (FIL) od tego sezonu wprowadziła zawody w tej konkurencji do Pucharu Świata. Tym samym terminarz weekendowych zmagań pucharowych jest jeszcze bardziej rozbudowany. Na inaugurację w Igls wystartowało 11 duetów, w tym Dominika Piwkowska i Nikola Domowicz. W Pucharze Narodów Polki były ósme, ale kolejnego dnia podczas głównych zawodów nie poszło im tak dobrze. Dwukrotnie zaliczyły upadki, po raz drugi w środku toru i nie dojechały do mety. – Tak naprawdę, to nie jesteśmy w stanie tego wyjaśnić, same jesteśmy tym zaskoczone. To były nasze pierwsze wywrotki w tym sezonie. Do zawodów przygotowałyśmy się tak jak zawsze. Podeszłyśmy do tego z zimną głową, ale niestety tym razem nie wyszło, tak jak planowałyśmy – przyznała Dominika Piwkowska.

Niedziela lepsza od soboty

W niedzielę odbyły się zawody w sprincie, w którym zawsze startuje 15 najlepszych zawodników/dwójek z zawodów tradycyjnych. W dwójkach kobiet nie było problemu z kwalifikacją, gdyż na starcie w Igls stanęło 11 duetów. Tym samym nasze zawodniczki zbierające doświadczenie miały szansę na rehabilitację i ją wykorzystały. Reprezentantki Polski zjechały czysto i zajęły 9. miejsce, wyprzedzając rywalki z Niemiec i Rumunii. – Przed niedzielnym startem nic nie zmieniałyśmy w naszej rutynie przed zawodami. Podeszłyśmy do tego tak samo skupione – dodała Piwkowska. Przed naszymi zawodniczkami kolejne starty w długim i wymagającym sezonie. – Naszym celem jest pokazać się z jak najlepszej strony, aby znaleźć się w pierwszej dziesiątce na mistrzostwach świata w Altenbergu oraz na mistrzostwach Europy w Bludenz – zakończyła polska saneczkarka. Kolejna runda Pucharu Świata odbędzie się w najbliższy weekend na torze w Whistler.

źródło: informacja własna