fot. Stacja Jakuszyce
fot. Stacja Jakuszyce

Znamy już termin rozpoczęcia kolejnego sezonu Salomon Nordic Sunday. W tej edycji na uczestników cyklu czeka wiele nowości, m.in. brak w kalendarzu Jakuszyc.

Salomon Nordic Sunday to największy w Polsce cykl zawodów dla amatorów narciarstwa biegowego. Przed nami już siódma edycja tych biegów. Polacy, Czesi, Niemcy, a nawet Rosjanie – te nacje rywalizują na polskich trasach co roku. W zmaganiach brali udział także medaliści olimpijscy. Sezon zostanie zainaugurowany 24. stycznia w Dusznikach Zdrój (Jamrozowa Polana). Tydzień później narciarze zawitają do Wisły a w pierwszą niedzielę lutego powrócą na Jamrozową Polanę. W tym roku, ze względu na jedynie trzy biegi i ewolucję cyklu oraz pojawienie się w nowych miejscach, organizatorzy rezygnują z klasyfikacji generalnej. – Ale zaznaczamy – to stan przejściowy i dotyczy jedynie tego sezonu – podkreślają.

Dla zawodników biorących udział w zawodach organizatorzy przygotowali liczne niespodzianki. Każdy zawodnik na mecie każdego z trzech biegów otrzyma pamiątkowy medal, pakiet startowy, czy też tajemniczo nazwane napoje dodające energii. Zapisy na wszystkie trzy biegi w ramach cyklu Salomon Nordic Sunday rozpoczną się na początku grudnia 2015 roku. Wtedy też na stronie internetowej cyklu (sns-nartybiegowe.pl) pojawi się regulamin SNS-a. Zapraszamy serdecznie.

Źródło: Informacja prasowa: sns-nartybiegowe.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.