Sadie Maubet Bjornsen opuści początek sezonu. “Opracowałam nowy plan”

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Sadie Maubet Bjornsen ogłosiła za pośrednictwem mediów społecznościowych, że w pierwszych miesiącach sezonu 2020/2021 nie będzie częstym gościem na trasach Pucharu Świata. Amerykanka przyznała, że najważniejsze są dla niej mistrzostwa świata w Oberstdorfie (23 lutego – 7 marca) i dlatego zamierza obrać inną niż zwykle ścieżkę przygotowań do imprezy docelowej.

Ostatni sezon pucharowych zmagań był udany dla Sadie Maubet Bjornsen, która dzięki swoim dobrym występom w Ruce przez moment była nawet liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Amerykanka niemal przez całą zimę prezentowała równą formę, ale brakowało jej kropki nad “i” w postaci zwycięstwa. Aby podobny scenariusz nie powtórzył się w sezonie 2020/2021, Bjornsen zamierza zmienić swoją ścieżkę przygotowań do imprezy docelowej, którą będą mistrzostwa świata w Oberstdorfie.

Biegaczka ze Stanów Zjednoczonych przyznała, że odpuści pierwszy period sezonu, czyli biegi w Ruce, Lillehammer, Davos i Dreźnie, by więcej czasu poświęcić na treningi swoim w domu na Alasce. Bjornsen dodała również, iż to posunięcie pozwoli jej odpocząć po ciężkim okresie letnim. – W miarę zbliżania się zimy i oczekiwania na nowy sezon, opracowałam plan, który zakłada inną niż zwykle ścieżkę rywalizacji w Pucharze Świata. Moje cele koncentrują się na mistrzostwach Świata i dlatego spędzę więcej czasu w domu na Alasce – pisze Amerykanka na Instagramie. – Z pewnością przegapię niektóre z moich ulubionych wyścigów roku, ale jestem przekonana, że to zrównoważone podejście pozwoli mi osiągnąć najlepsze wyniki – dodaje.

30-letnia zawodniczka nie ukrywa, że jednym z pozytywów odpuszczenia biegów w listopadzie i w grudniu będzie możliwość spędzenia Świąt Bożego Narodzenia wspólnie z rodziną. – Jedną z rzeczy, której najbardziej nie mogę się doczekać, jest spędzenie Świąt z całą moją rodziną w Stanach. Do tej pory nie miałam bowiem takiej możliwości, gdyż nie pasowało to do mojego harmonogramu od ponad dziewięciu lat – czytamy na profilu Bjornsen.

Amerykanka powinna powrócić do rywalizacji w Pucharze Świata na rozpoczynający się 1 stycznia 2021 roku cykl Tour de Ski.

Źródło: Instagram / informacja własna