Sadie Maubet Bjornsen opuści początek sezonu. “Opracowałam nowy plan”

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Sadie Maubet Bjornsen ogłosiła za pośrednictwem mediów społecznościowych, że w pierwszych miesiącach sezonu 2020/2021 nie będzie częstym gościem na trasach Pucharu Świata. Amerykanka przyznała, że najważniejsze są dla niej mistrzostwa świata w Oberstdorfie (23 lutego – 7 marca) i dlatego zamierza obrać inną niż zwykle ścieżkę przygotowań do imprezy docelowej.

Ostatni sezon pucharowych zmagań był udany dla Sadie Maubet Bjornsen, która dzięki swoim dobrym występom w Ruce przez moment była nawet liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Amerykanka niemal przez całą zimę prezentowała równą formę, ale brakowało jej kropki nad “i” w postaci zwycięstwa. Aby podobny scenariusz nie powtórzył się w sezonie 2020/2021, Bjornsen zamierza zmienić swoją ścieżkę przygotowań do imprezy docelowej, którą będą mistrzostwa świata w Oberstdorfie.

Biegaczka ze Stanów Zjednoczonych przyznała, że odpuści pierwszy period sezonu, czyli biegi w Ruce, Lillehammer, Davos i Dreźnie, by więcej czasu poświęcić na treningi swoim w domu na Alasce. Bjornsen dodała również, iż to posunięcie pozwoli jej odpocząć po ciężkim okresie letnim. – W miarę zbliżania się zimy i oczekiwania na nowy sezon, opracowałam plan, który zakłada inną niż zwykle ścieżkę rywalizacji w Pucharze Świata. Moje cele koncentrują się na mistrzostwach Świata i dlatego spędzę więcej czasu w domu na Alasce – pisze Amerykanka na Instagramie. – Z pewnością przegapię niektóre z moich ulubionych wyścigów roku, ale jestem przekonana, że to zrównoważone podejście pozwoli mi osiągnąć najlepsze wyniki – dodaje.

30-letnia zawodniczka nie ukrywa, że jednym z pozytywów odpuszczenia biegów w listopadzie i w grudniu będzie możliwość spędzenia Świąt Bożego Narodzenia wspólnie z rodziną. – Jedną z rzeczy, której najbardziej nie mogę się doczekać, jest spędzenie Świąt z całą moją rodziną w Stanach. Do tej pory nie miałam bowiem takiej możliwości, gdyż nie pasowało to do mojego harmonogramu od ponad dziewięciu lat – czytamy na profilu Bjornsen.

Amerykanka powinna powrócić do rywalizacji w Pucharze Świata na rozpoczynający się 1 stycznia 2021 roku cykl Tour de Ski.

View this post on Instagram

As the winter comes closer, and the anticipation of a new season is upon us, I have shaped a plan that will entail a different path than normal for competing on the World Cup Circuit this season. With the heart of my goals focused on the World Championships February 23-March 7, I will spend more time at home in Alaska preparing for the season, which includes missing period 1 of World Cup. Between the challenges we are facing with COVID right now, and some persistent overuse injuries I have been working through during the summer and fall training, this plan will provide me the extra months to get my body in the place it needs to be for the World Championships. I will certainly miss some of my favorite races of the year, but am confident this balanced approach will allow me to perform at my best. One of the things I am looking forward to the most is spending the Christmas holiday with my entire family in the states, something that hasn't fit into my schedule for nine years! Part of this balanced approach includes basing out of Meribel, France between the races- spending more time with my husband between competitions, and hopefully finally improving my french! I look forward to meeting the race courses in early 2021, with the same excitement and energy I generally hit the hills of Kuusamo with! Click the link in my bio to read more. ?: @nordicfocus #lifebalance #sadiemaubetbjornsen

A post shared by Sadie Maubet Bjornsen (@sbjornsen) on

Źródło: Instagram / informacja własna