Sabina Majerczyk z dobrym wynikiem w Nowej Zelandii

Photo credit: alandot / Foter / CC BY-ND
Photo credit: alandot / Foter / CC BY-ND

Tak jak w ubiegłym roku, członkini kadry A w narciarstwie alpejskim – Sabina Majerczyk – do kolejnego sezonu przygotowuje się na półkuli południowej korzystając z australijskiej zimy. W ten weekend startowała w Pucharze Australii i Nowej Zelandii w kurorcie Coronet Peak, w którym udało jej się osiągnąć niezły wynik.

W sobotę odbyły się zawody w slalomie, który jest nieco słabszą konkurencją Sabiny. Zajęła w nim 12. miejsce ze stratą 3.01 s do zwycieżczyni Kathariny Truppe z Austrii. Do Austriaczek należalo całe podium. Na drugim miejscu ukończyła rywalizację Ricarda Haaser (+0.47 s), a na trzecim Elisabeth Kappaurer (+0.99 s).

Dużo lepiej Sabina spisała się w niedzielnym gigancie. Osiągnęła ona czas o 0.73 s gorszy od najlepszej w tym dniu Chiary Mair (Austria). W czołowej trójce zawodów znalazły się aż cztery zawodniczki, gdyż na trzecim miejscu sklasyfikowano ex aequo Kristine Fausę Aasberg (Norwegia) i Stephanie Brunner (Austria) ze stratą 0.62 s. Drugą pozycję wywalczyła Norweżka Lotte Smiseth Sejersted (+0.42 s). Poza Sabiną w gigancie startowała także inna Polka – Anna Kolasa – jednak nie udało jej się dojechać do mety drugiego przejazdu. Warto dodać, że za występ w gigancie Sabina Majerczyk uzyskała najniższe w karierze FIS punkty – 12.59. Miejmy nadzieję, że takie wyniki uda jej się powtórzyć także zimą.

Wyniki slalomu

Wyniki slalomu giganta

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.