Sabina Majerczyk przejdzie operację

fot. skimagazyn.pl

fot. skimagazyn.pl
fot. skimagazyn.pl

Sabina Majerczyk reprezentantka Polski w narciarstwie alpejskim na zgrupowaniu w Maso Corto doznała bardzo poważnego wypadku. Dzisiaj i jutro przejdzie dwie skomplikowane operacje. 

Majerczyk kontuzji doznała podczas treningu slalomu, w którym zderzyła się z jednym z zagranicznych trenerów. Po przetransportowaniu Polki helikopterem do szpitala okazało się, że obrażenia są poważne. W związku z tym konieczne są dwie operacje. – W czwartek Sabina przejdzie skomplikowaną operację kości strzałkowej, a w piątek kości policzkowej. Prawdopodobnie nie będzie potrzeby interwencji chirurgicznej w przypadku uszkodzonego łokcia i barku – powiedział w rozmowie z  eurosport.onet.pl Adam Klimek, szef wyszkolenia w narciarstwie alpejskim w PZN.

W tej sytuacji początek sezonu dla naszych alpejczyków nie zapowiada się dobrze. Wypadek Sabiny wydarzył się tuż przed sprawdzianem, który wyłonić miał reprezentację Polski na pierwsze zawody Pucharu Świata w Soelden. Ostatecznie Polskę reprezentować będzie Maryna Gąsienica-Daniel i Piotr Habdas.

źródło: eurosport.onet.pl 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.