Sabina Majerczyk podsumowuje przygotowania do sezonu

Photo credit: bjakeb / Foter / CC BY-NC-SA
Photo credit: bjakeb / Foter / CC BY-NC-SA

Po tym jak na wiosnę koniec kariery ogłosiła Karolina Chrapek, to Sabina Majerczyk stała się najstarszą zawodniczką w polskiej kadrze kobiet w narciarstwie alpejskim i obok Maryny Gąsienicy-Daniel powinna być jej liderką. Latem 22-letnia Polka przygotowywała się do sezonu trenując i biorąc udział w zawodach w Nowej Zelandii. O pobycie na antypodach opowiedziała w rozmowie dla PZN.

Majerczyk wybrała Nową Zelandię na miejsce letnich treningów już po raz trzeci. W tym roku udało jej się m.in. zwyciężyć w Mistrzostwach Nowej Zelandii w slalomie, a także wywalczyć piąte miejsce i dobre FIS punkty w Pucharze Australii i Nowej Zelandii w slalomie gigancie. Sabina wraz z trenerem zdecydowała się na ośrodek narciarski w Coronet Peak, gdzie spędzili cały okres przygotowawczy. Towarzystwa Polce dotrzymywała grupa Słowaków pomagających również w utrzymaniu dobrej atmosfery. Wyjazd do Nowej Zelandii oceniany jest pozytywnie przez Majerczyk. Dzięki dobrym warunkom udało jej się zrealizować cały plan treningowy. Obok dobrych przejazdów zdarzały się również te gorsze i głównym celem jest teraz ustabilizowanie formy.

Obecnie Sabina razem z resztą polskiej kadry przebywa w Austrii na lodowcu Mölltaler. Niestety jeśli chodzi o warunki do jazdy Europa nieco ustępuje Nowej Zelandii, gdzie trenuje się na mniejszej wysokości. Prognozy na najbliższy okres nie są najlepsze i w związku z tym Polki mogą mieć problemy z odbyciem odpowiedniej ilości treningów na śniegu. W trakcie pobytu w Möltall zostanie przeprowadzony wewnętrzny sprawdzian w polskiej kadrze, który wyłoni reprezentantkę naszego kraju na zawody PŚ w Soelden. Natomiast w listopadzie Majerczyk planuje wyjazd do Ameryki Północnej gdzie zazwyczaj są mniejsze problemy ze śniegiem niż w Europie. Poza treningami planuje ona starty w zawodach Nor-Am Cup.

Pełna wypowiedź Sabiny Majerczyk dostępna jest na www.pzn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.