Saalbach-Hinterglemm kandydatem na organizatora alpejskich MŚ

fot. Henning Leweke / CC BY SA

fot. Henning Leweke / CC BY SA
fot. Henning Leweke / CC BY SA

Austriacki ośrodek narciarski Saalbach-Hinterglemm będzie ubiegać się o miano organizatora Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim w 2023 roku.

O austriackich planach odnośnie organizacji alpejskich mistrzostw świata mówiło się już od kilku miesięcy. W austriackich preselekcjach Saalbach pokonało Sankt Anton. W środę Austriacki Związek Narciarski potwierdził doniesienia mediów i jednoznacznie zadeklarował, że będą starać się o miano gospodarza mistrzostw. Saalbach było już jeden raz organizatorem MŚ. Było to w 1991 roku. W sumie Austriacy występowali w roli gospodarza alpejskich MŚ już 9-krotnie, ostatni raz w 2013 (Schladming).

Chęć zorganizowania mistrzostw w 2023 roku zgłaszali również Francuzi. Ich miasta-gospodarze to Courchevel i Méribel. Termin zgłaszania kandydatur upływa w kwietniu przyszłego roku, natomiast wybór gospodarza nastąpi w roku 2018.

Kolejne edycje alpejskich MŚ w 2017, 2019 i 2011 będą miały miejsce odpowiednio w Sankt Moritz (Szwajcaria), Åre (Szwecja) i Cortinie d’Ampezzo (Włochy).

Źródło: insidethegames.biz, skionline.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.