Są wyniki testów na koronawirusa polskich skoczków

Fot.: Wiktoria Wnętkowska

Fot.: Wiktoria Wnętkowska

Szybciej niż oczekiwano dotarły wyniki testów na obecność koronawirusa w kadrze polskich skoczków, które wykonano wczoraj podczas zgrupowania w Wiśle. 

Polscy skoczkowie oraz cały sztab szkoleniowy przeszli testy na obecność koronawirusa wczoraj podczas zgrupowania w Wiśle. Wszystkie wyniki testów są negatywne. Zarówno skoczkowie, jak i trenerzy są zdrowi i mogą spokojnie udać się do domów.

Skoczkowie i trenerzy przeszli testy kiedy okazało się, że zarażony jest Adam Małysz. Były skoczek, a obecnie dyrektor sportowy w Polskim Związku Narciarskim, z kadrą polskich skoczków widział się podczas zgrupowania w Zakopanem. Chociaż miał zarazić się później, w kadrze zapanował niepokój. Kilka dni przed tym jak Adam Małysz dowiedział się, że jest zarażony koronawirusem, widział się z fizjoterapeutą polskiej kadry Łukaszem Gębalą. Ten test na obecność wirusa przeszedł już we wtorek. Był negatywny. Wczoraj przetestowani zostali wszyscy uczestnicy zgrupowania w Wiśle, powtórzono także test Gębali. Dziś portal Skaczemy.pl poinformował, że kibice mogą spać spokojnie – skoczkowie i sztab są zdrowi.

źródło: twitter.com/skaczemyPL