Są ustalenia w sprawie Kamila Stocha. Wystartuje w Zakopanem?

Jak poinformowali Adam Małysz i Jan Winkiel, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że podczas konkursów Pucharu Świata w Zakopanem do rywalizacji powróci Kamil Stoch. Wiadomo też, jak mają wyglądać najbliższe treningi polskiego zawodnika.

Powrót w Zakopanem

Po wycofaniu Kamila Stocha z rywalizacji w Bischofshofen wszystko wskazuje na to, że Polak powróci do rywalizacji podczas zaplanowanego na przyszły weekend Pucharu Świata w Zakopanem. Informacje o jego planowanym powrocie przekazali zarówno Adam Małysz, jak i Jan Winkiel. Kamil już się zadeklarował, że on chce i że w zasadzie jest gotowy. Potrzebuje trochę takiego luźnego treningu, motoryczny już przeszedł. Myślę, że gdzieś tam poukładał sobie w głowie to, co nie funkcjonowało i mam nadzieję, że wróci naprawdę optymistycznie nastawiony i gotowy do tego – komentował dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN.

Trening pod okiem Sobczyka

Na temat powrotu na skocznię Stocha wypowiedział się także Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN. Jak udało się ustalić portalowi Sport.pl, Stoch ma trenować na Wielkiej Krokwi. Zarówno duży, jak i mały obiekt mają być gotowe od początku tygodnia. W poniedziałkowym treningu ma uczestniczyć asystent trenera Michala Doleżala, Grzegorz Sobczyk. W środę polski zawodnik ma dołączyć do reszty kadry.

Winkiel zaznaczył też, że na tę chwilę polski skoczek ma pojawić się na starcie rywalizacji na Wielkiej Krokwi. – Kamil rozmawiał przez weekend ze sztabem i dał jasny sygnał, że odpoczął w domu. W związku z tym chce wystartować w Zakopanem – mówił sekretarz generalny związku. Zawody w Polsce odbędą się od 14 do 16 stycznia.

Źródło: Sport.pl/Eurosport