S. Freund: „Każda zima pisze swoją historię”

severin-freund

W wywiadzie dla portalu siol.net, Severin Freund opowiada o swoich planach na nadchodzący sezon oraz o tym, dlaczego, według niego, Peter Prevc dominował w sezonie 2015/2016.

Severin Freund przez kontuzję biodra nie skakał przez pięć miesięcy, przez co obecnie musi włożyć więcej pracy w swoje przygotowania do zimy, przygotowania do sezonu i pierwsze skoki oddał dopiero w sierpniu. Nie spodziewa się on wygranych od początku sezonu, jednakże jego celem są Mistrzostwa Świata w Lahti. Planuje powtórzyć swoje świetne występy z sezonu 2014/2015, kiedy to wygrał Kryształową Kulę i zanotował świetne występy na Mistrzostwach Świata w Falun.

Według Freunda w sezonie 2015/2016 Prevc dominował nie tylko dlatego, iż świetnie skakał, ale złożyły się na niego takie rzeczy, jak słabsza dyspozycja Kennetha Gangnesa czy uraz Severina. Dzięki temu nabrał on pewności siebie i mógł wygrywać konkurs za konkursem, a czy i w tym sezonie czeka nas dominacja Słoweńca? – Każdy sezon jest inny, nowy, musimy trochę poczekać. Każda zima pisze swoją historię – mówi Niemiec.

źródło: siol.net

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.