Rywalka o decyzji Lundby. “Na jej miejscu chciałabym skoczyć na igrzyskach”

fot. M. Król

Nie milkną echa decyzji Maren Lundby o odpuszczeniu startów w sezonie olimpijskim. Decyzji swojej koleżanki ze światowych skoczni kompletnie nie rozumie najlepsza skoczkini zeszłorocznej zimy – Słowenka Nika Kriżnar. – Nie wiem jaka stoi za tym historia. Gdybym była na jej miejscu, spróbowałabym zrzucić zbędne kilogramy i chciałabym skoczyć na igrzyskach – przyznała zdobywczyni Kryształowej Kuli w minionym sezonie.

fot. M. Król

Marzenie o powtórzeniu sukcesu z minionej zimy

Przed podopieczną Mirana Zupancica niezwykle trudna zima. 21- latka jako jeden z głównych celów stawia sobie bowiem obronę Kryształowej Kuli sprzed roku. Jak wiadomo jednak, konkurencja nie śpi i osiągnięcie celu może nie należeć do najłatwiejszych. Słowenka wierzy jednak w swoje możliwości, nawiązując do sukcesów słynnego rodaka. – Primożowi Peterce udało się obronić Kryształową Kulę, więc dlaczego nie miałabym tego powtórzyć – stwierdziła z dużą dozą pewności siebie. – Nie chcę jednak nakładać na siebie dodatkowej presji, tylko staram się skupiać na sobie i na swoich skokach – dodała 21- latka.

Przypomnijmy, że Peterka triumfował w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonach 1996/97 oraz 1997/98.

Kriżnar o decyzji Maren Lundby: “Gdybym była na jej miejscu, chciałabym skoczyć na igrzyskach”

Słoweńska mistrzyni odniosła się również do decyzji swojej starszej koleżanki ze światowych skoczni – Maren Lundby, która z powodu problemów z wagą zdecydowała się odpuścić starty przyszłorocznej zimy, a co za tym idzie zabraknie jej również na Igrzyskach w Pekinie. – Wbrew pozorom nie jestem zszokowana. Wiem, że nawet gdyby zdecydowała się skakać to nie byłaby dla mnie dużym zagrożeniem. Widać na zdjęciach, że jej dyspozycja fizyczna nie jest najlepsza – oceniła piąta zawodniczka tegorocznej edycji Letniego Grand Prix. – Nie wiem, jaka stoi za tym historia. Gdybym była na jej miejscu, spróbowałabym zrzucić zbędne kilogramy i chciałabym skoczyć na igrzyskach – dodała brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Oberstdorfie ze skoczni dużej.

źródło: delo.si