Rywalka Justyny Kowalczyk jest teraz Czeszką

0

fot.: facebook.com/CzechXCskiteam

fot.: facebook.com/CzechXCskiteam
fot.: facebook.com/CzechXCskiteam

Narciarka biegowa Katerina Smutna będzie nosiła czeską flagę na nakryciu głowy w przyszłym sezonie. Po 10 latach startowania w konkursach dla Austrii Smutna postanowiła wrócić.

– Jestem bardzo szczęśliwa, wszystko działa dobrze. Nie mogę się doczekać, aby dołączyć do czeskiego zespołu, mam nadzieję, że pomogę czeskim dziewczynom – Smutna powiedziała www.czech-ski.com.

Urodziła się w północnej części Czech, w miejscowości Jablonec nad Nisou, Smutna startowała w barwach Austrii od 2006 roku, brała udział w dwóch Igrzyskach Olimpijskich i pięciu Mistrzostwach Świata. Od ostatniej zimy Smutna jest również członkiem zespołu Santander i wygrała Vasaloppet 2016. Smutna zaplanowała, aby znowu biegać dla Czech wcześniej. Od wiosny rzeczy zostały uzgodnione z Czeskim Związkiem Narciarskim. Rada FIS wydała ostateczną decyzję o zatwierdzeniu zmiany podczas Kongresu FIS w Meksyku.

Po otrzymaniu pozytywnej wiadomości Smutna dołączyła do czeskiej reprezentacji na zgrupowaniu w Santa Caterina we Włoszech. Zespół Czeszek objął trener Smutnej Radim Duda. – Naprawdę  nie mogę się doczekać, aby poczuć tę niesamowitą atmosferę w drużynie. Wierzę, że mogę pomóc dziewczyną z zespołu w szkoleniu, dać im kilka rad i motywować ich, aby nie bały się ciężkiej pracy – powiedziała Smutna.

Okres szkolenia poza sezonem właśnie się rozpoczął i zostało dużo czasu, zanim ponownie rozpocznie się sezon. Smutna nie może się jednakże doczekać, aby ponownie biegać dla Czech. – To będzie chwila, kiedy sen stanie się rzeczywistością, kiedy wystartuję w Pucharze Świata z czeską flagą. Mam nadzieję, że będę w dobrej formie. Naprawdę nie mogę się doczekać – podsumowuje Smutna.

źródło: fis-ski.com

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.