Rywalizacja biegaczy zawsze zacięta. Kto teraz będzie najlepszy? Od wiosny do zimy #17

W poprzednim sezonie rywalizacja o miejsca na podium w męskich biegach była zwykle naprawdę bardzo interesująca. Czy któryś z biegaczy wysunie się na pozycję zdecydowanego lidera podczas Pucharu Świata 2018/2019? Johannes Klaebo po raz drugi zdobędzie Kryształową Kulę? Przygotowaniom biegaczy przyglądamy się w siedemnastym wydaniu Od wiosny do zimy.

Johannes Klaebo był w wyśmienitej formie w poprzednim sezonie. Norweg wygrał Pucharu Świata, mimo absencji w Tour de Ski oraz zdobył trzy złota olimpijskie, w tym jedno indywidualne. 21-latek obawia się jednak przed następnym sezonem formy Alexandra Bolszunowa. Uważa, że Rosjanin będzie mocniejszy. Których z tych dwóch biegaczy okaże się lepszy?

 

Bardzo mocnych zawodników z Norwegii jak zwykle wielu. Powracający Northug, Iversen, Toenseth, Holund, Krueger to kilku z tych, którzy w każdym biegu dystansowym mogą dużo pokazać. Norwegowie trenują bardzo mocno i widać, że dobrze współpracują w swoim teamie.

 

Finowie duże nadzieje mogą pokładać w świetnym Iivo Niskanenie. Czy 26-latek poprawi styl dowolny? Czy utrzyma rewelacyjny krok klasyczny? Dobry poprzedni sezon zaliczył także Ristomatti Hakola, który był w PŚ 2017/2018 czterokrotnie czwarty, m.in. w otwierającym sezon sprincie klasycznym w Ruce.

 

Włosi mają w swojej drużynie Federico Pellegrino, ale także Francesco de Fabianiego. Reprezentanci Italii kończą cykl treningów letnich, przerzucając się na zimowe.

 

Szwedzi również nie mają fali zawodników, których można stawiać do grona faworytów następnego sezonu. Jedni z najmocniejszych to Calle Halfvarsson oraz Teodor Peterson. Szwedzcy biegacze odbywają treningi, korzystając jeszcze z przygotowania niezimowych.

 

Sergey Ustiugov miał znakomity sezon 2016/2017 i świetny 2015/2016. W poprzednim sezonie Pucharu Świata już nie było tak dobrze. Czy od listopada tego roku powróci? Jak zakończy swoje przygotowania?

 

Jesień to czas na test formy. Szwajcarzy, m.in. Dario Cologna oraz Jovian Hediger, sprawdzali swoją wytrzymałość w Magglingen.

 

Na Francuzów także należy uważać. Maurice Manificat, Lucas Chanavat, Baptiste Gros i spółka odbywali bardzo trudny okres przygotowawczy we wrześniu. Po wielu treningach mieli “chwilę” przerwy, a teraz znów wracają do pracy.

 

Andrew Musgrave już wygrywa. Brytyjczyk ma ogromną motywację i chcę sukcesy przerzucić na formę zimą. Alex Harvey trenuje natomiast w zimowych klimatach.

 

Ciężko trenują oczywiście także nasi biało-czerwoni. Nadzieją na zimę są głównie Maciej Staręga oraz Dominik i Kamil Burowie. Jak Polacy spiszą się w sezonie 2018/2019?

Czy pamiętasz o tym, że…
*Peter Prevc wraca na skocznie po kontuzji kostki,
*Evgeniy Klimov wygrał klasyfikację Letniego Grand Prix,
*nowe zmiany zostaną wprowadzone w biathlonie od przyszłego sezonu,
*Therese Johaug otrzymała od Marit Bjoergen narty?

źródła: social media zawodników – Instagram oraz Facebook

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.