Rywale polskich skoczków odkryli karty. Skład Słoweńców na PŚ w Wiśle

Foto: BOBO

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja kolejnego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Do Wisły zawita sześciu reprezentantów Słowenii. Nie zabraknie najlepszych zawodników tej kadry, czyli Anze Laniska oraz Timiego Zajca.

Foto: BOBO

Słoweńcy pod koniec września rozegrali krajowy czempionat. Po złoto sięgnął wówczas Anze Lanisek. Na podium znaleźli się również Lovro Kos oraz Peter Prevc. Czwarty był Cene Prevc, który ostatnio sensacyjnie zakończył karierę. Timi Zajc nie startował.

Słoweńcy odkryli karty. “Uczucie zimy przyjdzie w Ruce”

Ostatnio reprezentanci Słowenii przygotowywali się w Planicy. Podczas tego zgrupowania trener Robert Hrgota zdecydował o tym, którzy zawodnicy wystartują w Wiśle, gdzie pierwszego weekendu listopada nastąpi inauguracja PŚ. – Warunki są bardzo dobre, tak jak w zeszłym roku. To jest plus, bo jeśli przyjeżdża się do Planicy na trening, to znaczy, że ma się do tego dobre warunki i my to wykorzystujemy. Myślę jednak, że uczucie zimy przyjdzie po Wiśle, kiedy będziemy rywalizować w Ruce. W Wiśle będziemy mieli chłopaków, którzy są członkami kadry A, a więc Petera Prevca, Anze Laniska, Timiego Zajca, Domena Prevca, Lovro Kosa i Żigę Jelara – powiedział Hrgota, cytowany przez sloski.si. Cieszy powrót tego ostatniego, który wraca po skręceniu stawu skokowego.

Pierwszy raz w historii na polskie ziemi o punkty PŚ powalczą także skoczkinie. Słoweńcy nie podali jeszcze jednak pełnego składu na zmagania w Wiśle.

– W tym roku Puchar Świata zaczyna się nieco wcześniej. Uważam, że forma zawodników jest lepsza niż w zeszłym roku przed startem. Jesteśmy w Planie na ostatnie przygotowania przed wyjazdem do Wisły. Jeszcze testujemy pewne rzeczy, ale pełny skład drużyny na Wisłę będzie znany jutro, natomiast cztery miejsca są już zagwarantowane. Są to Ursa Bogataj, Nika Kriżnar, Ema Klinec i Nika Prevc – podkreślił w czwartek Zoran Zupancić, główny trener kadry kobiet.

Źródło: sloski.si