fot. Kinga Kluk
fot. Kinga Kluk

Już dzisiaj o godz. 18:00 kwalifikacjami w Klingenthal zainaugurowany zostanie nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Nasza drużyna z mistrzem olimpijskim Kamilem Stochem na czele jest stawiana w gronie faworytów, a rywale wiedzą, że Polacy będą groźni.

Kamil Stoch mimo zdobycia w ubiegłym sezonie Kryształowej Kuli oraz dwóch złotych medali olimpijski nadal głodny jest sukcesów. Dlatego też rywale zdają sobie sprawę z tego, że również i w tym sezonie nasz reprezentant może dominować.

Anders Bardal w rozmowie z “Dagbladet” w gronie faworytów stawia właśnie Kamila Stocha.
– Z pewnością jednym z najgroźniejszych rywali będzie Kamil Stoch. Coraz silniejszy jest Gregor Schlierenzauer. Oprócz tego Niemcy i Phillip Sjoen – mówi lider norweskiej kadry.

Werner Schuster, trener niemieckiej reprezentacji w gronie najgroźniejszych rywali stawia Polaków, Słoweńców, Austriaków, Norwegów, Japończyków a także Szwajcarów.

O tym, kto w tej chwili jest najgroźniejszy dowiemy się już w ten weekend. Pierwsza okazja do analizy formy zawodników już dzisiaj. O godz. 15:30 rozpoczną się oficjalne treningi a już o 18:00 kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego.

źródło: eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.