Ryoyu Kobayashi zabrał głos po niedzielnej dyskwalifikacji

fot. M. Rudzińska

Ryoyu Kobayashi podał przyczynę dyskwalifikacji w niedzielnych kwalifikacjach do drugiego konkursu w Niżnym Tagile. Japończyk odniósł się do tej sytuacji za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

fot. M. Rudzińska

Ryoyu Kobayashi przed sezonem był jednym z głównych faworytów do walki o Kryształową Kulę. Świetną dyspozycję Japończyk potwierdził już w pierwszych zawodach w Niżnym Tagile, zajmując drugie miejsce. W niedzielę miał jednak zdecydowanie mniej szczęścia. 25-latek w kwalifikacjach uzyskał 16. notę po lądowaniu na 116. metrze. Jego kombinezon był jednak nieprzepisowy, przez co nie został sklasyfikowany.

Zaważył centymetr

– Zostałem zdyskwalifikowany, gdyż obwód mojego kombinezonu był w pasie o jeden centymetr za duży w stosunku do mojego ciała – wyjaśnił na Twitterze zwycięzca Pucharu Świata w sezonie 2018/19.

Młodszy z braci Kobayashi zatem w klasyfikacji generalnej plasuje się na trzeciej lokacie z dorobkiem 80 punktów wywalczonych jedynie w sobotnim konkursie. Do liderującego Karla Geigera traci 100 “oczek”, natomiast do drugiego Halvora Egnera Graneruda – 80.

Źródło: Twitter