Ryoyu Kobayashi ma nowego trenera. To znany fachowiec

fot. Tomasz Markowski

Klub Tsuchiya Home Ski Team, do którego należą m. in. Ryoyu Kobayashi i Noriaki Kasai ogłosił, że ich nowym trenerem zostanie znany słoweński szkoleniowiec. Zastąpi on na stanowisku Austriaka Richarda Schallerta.

fot. Tomasz Markowski

Nowym trenerem japońskiego klubu, w którym trenuje m.in. Ryoyu Kobayashi, będzie Matjaz Zupan, srebrny medalista igrzysk w Calgary z 1988 roku. Według przedstawicieli klubu kontrakt obowiązuje od 1 czerwca, a szkoleniowiec dołączy do zespołu od obozu treningowego w Zao, który rozpocznie się 20 czerwca. Od 2019 roku pieczę nad zawodnikami sprawował austriacki trener – Richard Schallert, ale po sezonie olimpijskim zrezygnował.

Nowa rola popularnego trenera

Zupan ma bogatą karierę trenerską. Pełnił m.in. funkcję głównego trenera Słowenii. Od 2014 do 2015 był głównym szkoleniowcem reprezentacji Rosji. Od 2017 był trenerem konsultantem bułgarskiego skoczka Władimira Zografskiego.

Do największych osiągnięć Zupana należą: mistrzostwo świata Roka Benkoviča w 2005, brązowy medal reprezentacji Słowenii w drużynowym konkursie na igrzyskach olimpijskich w Salt Lake City i na mistrzostwach świata w Oberstdorfie oraz trzecie miejsce Petera Žonty w Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2003/2004.

Źródło: hochi.news

Piotr Wojtaszczyk