Ruszyła sprzedaż biletów na finały alpejskiego Pucharu Świata

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Chociaż sezon zimowy dopiero się rozkręca, to kibice mogą już planować wyjazd na finałowe zmagania alpejskiego Pucharu Świata. Tegoroczne zakończenie cyklu odbędzie się we włoskiej Cortinie d’Ampezzo.

150 sportowców z 20 krajów będzie rywalizować na słynnych stokach Cortiny, które przeszły fazę ulepszeń przed Mistrzostwami Świata w narciarstwie alpejskim 2021. Olympia delle Tofane przeszła zmianę stylizacji po zorganizowaniu 100 wyścigów Pucharu Świata. Teraz będzie także gospodarzem wszystkich wyścigów kobiet i męskiego slalomu giganta. Nowe nachylenie trasy Vertigine jest na średnim poziomie 32%, maksymalne to 73%. Na tym stoku rozgrywane będą zawody zjazdowe i Super G.

Włosi zachęcają kibiców, aby przybywali na finał sezonu, bowiem w oferują kilka dni wspaniałej rywalizacji. Każdego dnia mają być rozgrywane po dwa wyścigi. Z wyjątkiem ostatniego piątku sezonu, kiedy zaplanowano jedynie zawody drużynowe. Emocji będzie co nie miara. Organizatorzy przygotowali także zniżki dla osób, które wybierają się na narty w rejony Cortiny, ale także w innych miejscach położonych u podnóża Dolomitów. Finałowe zmagania rozegrane zostaną w dniach 18-22 marca 2020. A bilety można kupić tutaj.

 Źródło: FIS

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.