Ruszyła sprzedaż biletów na 72. Turniej Czterech Skoczni

fot. Materiał prasowy KO Turnieju Czterech Skoczni

Kiedy pojawia się ta informacja to już znak, że sezon skoków narciarskich coraz bliżej. Ruszyła przedsprzedaż biletów na kolejną edycję Turnieju Czterech Skoczni.

fot. Materiał prasowy KO Turnieju Czterech Skoczni

Aktualna przedsprzedaż biletów na Turniej Czterech Skoczni, która rozpoczęła się już na stronie tickets.vierschanzentournee.com i oferuje dwie nowe opcje zakupyu. Na inauguracyjne skoki w Oberstdorfie (29 i 30 grudnia) pojedyncze bilety na konkurs i kwalifikacje są już dostępne bezpośrednio od początku sprzedaży. W pozostałych lokalizacjach: Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen przedsprzedaż jest rozłożona w czasie. Na razie dostępne są tak zwane bilety łączone, które są ważne zarówno na kwalifikacje, jak i zawody.

Więcej biletów na kwalifikacje

Od 16 października planowane jest uruchomienie sprzedaży pojedynczych biletów, o ile będą jeszcze dostępne. Nowość: w przypadku niemieckich konkursów w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, bilety ulgowe na oba konkursy Pucharu Świata w skokach kobiet w ramach tzw. 2-Nights-Tour można również zamówić w przedsprzedaży, w ramach której dostępna jest następująca kombinacja: osoby posiadające bilet na tour płacą tylko połowę ceny za konkursy kobiet w tym samym miejscu.

– Spodziewamy się podobnego popytu jak w poprzednich latach i prosimy wszystkich fanów skoków narciarskich, aby zaopatrzyli się w bilety na czas – mówi prezes Tour Dr Peter Kruijer z Oberstdorfu.

Georg Geiger, prezes klubu narciarskiego w Oberstdorfie, tak wyjaśnia nową strategię dotyczącą indywidualnych biletów na inauguracyjny konkurs skoków: “Mamy ograniczoną liczbę miejsc i dlatego zawsze są one sprzedawane jako pierwsze. Teraz chcemy dać odwiedzającym kwalifikacje szansę na zdobycie miejsca, nawet jeśli jest ono już zarezerwowane w dniu zawodów”. Wynika to z ogromnej popularności kwalifikacji w Oberstdorfie. Ubiegłej zimy było tu już 16 000 kibiców – absolutny rekord w Pucharze Świata w skokach narciarskich.

Uwaga: Kibice powinni korzystać z oficjalnej platformy

Organizatorzy Turnieju Czterech Skoczni ponownie spodziewają się szczególnie wypełnionych stadionów i ponad 100 000 widzów tej zimy. Tak jak poprzednio, wyraźnie zaznaczają, aby bilety kupować wyłącznie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej tickets.vierschanzentournee.com. “W przeszłości, niestety, podejrzani sprzedawcy wielokrotnie sprzedawali bilety po znacznie zawyżonych cenach. Wyraźnie przed tym ostrzegamy” – mówi Michael Maurer, przewodniczący komitetu organizacyjnego noworocznych skoków narciarskich w Garmisch-Partenkirchen.

Mateusz Król
Obserwuj