Ruszają mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim

fot: onet.pl
fot: onet.pl

Cztery dni rywalizacji, czternaście konkurencji i tyle samo kompletów medali do rozdania. Jutro startują mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansach. Jak poradzą sobie polscy panczeniści?

Malownicze południowokoreańskie miasteczko Gangneung położone w prowincji Gangwon, będzie gospodarzem rozpoczynających się jutro mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansie. W trakcie czterech dni rywalizacji rozdanych zostanie 14 kompletów medali w wyścigach kobiet i mężczyzn. To najważniejsza impreza tego sezonu. W osiemnastej edycji tej imprezy sportowej gospodarze liczyć będą głównie na biegi masowe, w których zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, zajmują pozycję liderów w Pucharze Świata. U pań najwięcej punktów w tym sezonie zdobyła Kim Bo-reum a u mężczyznLee Seung-hoon. Na pozostałych dystansach Koreańczycy mogą pokusić się o niespodziankę.

W sprincie na dystansie 500 metrów nadzieje mają głównie Rosjanie, ale także nasi kibice mają za kogo trzymać tutaj kciuki. W klasyfikacji PŚ na dwóch pierwszych miejscach plasują się Kuliżnikow i Muraszow. W czołowej dziesiątce znajduje się także Artur Waś, który klasyfikowany jest na siódmym miejscu. Polak w minionych sezonach potrafił wygrywać zawody, a nowy trener zapowiadał, że tej zimy forma naszych panczenistów powinna przyjść właśnie na mistrzostwa świata. Ambicje do świetnych wyników zgłaszała ostatnio Natalia Czerwonka, która w Berlinie była siódma na 1000 metrów. Jej forma wyraźnie zwyżkowała w ostatnim czasie. Oczy fanów polskich panczenistów zwrócone będą oczywiście na Zbigniewa Bródkę. Mistrz olimpijski w stolicy Niemiec wreszcie znalazł się w czołówce na 1500 metrów, zajmując 5. miejsce. Tradycyjnie o medal bić będą się nasze drużyny. Panczenistki stawały w tym sezonie na podium raz a panczeniście dwukrotnie.

Program zawodów:

Czwartek 09/02/2017
5000 M
3000 K

Piątek 10/02/2017
500 M
500 K
Bieg drużynowy mężczyzn
Bieg drużynowy kobiet

Sobota 11/02/2017
1000 M
1000 K
10000 M
5000 K

Niedziela 12/02/2017
1500 M
1500 K
Bieg masowy mężczyzn
Bieg masowy kobiet

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.