Rusza Puchar Świata w skokach narciarskich kobiet – gdzie oglądać?

fot. Aneta Gąska

Przed nami dziewiąty już sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet. Inauguracja cyklu 2019/2020 nastąpi w norweskim Lillehammer. Chociaż nie będzie tam reprezentantek Polski, to zagorzali kibice skoków, będą chcieli z pewnością zawody obejrzeć. Nie będzie to jednak takie łatwe.

Chociaż przed nami dziewiąty już sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich, to wciąż niezbyt popularny sport. Stacje telewizyjne w naszym kraju niezbyt chętnie pokazują rywalizacje pań na skoczni. Niestety, nie inaczej będzie podczas inauguracyjnych konkursów w Lillehammer. Pokazujący kiedyś (nieregularnie) zmagania Eurosport, nie zaplanował transmisji z żadnego z konkursów w Norwegii. Ci, którzy liczyli na to, że będzie można obejrzeć relację na płatnej platformie Eurosport Player, będą zawiedzeni. Brakuje bowiem transmisji także w programie ES Player.

W nadchodzący weekend sporo będzie wydarzeń innego typu ze sportów zimowych. W Lillehammer rozgrywana będzie kombinacja norweska i biegi narciarskie. Skoczkowie o punkty powalczą w Niżnym Tagile. Do tego dochodzi narciarstwo alpejskie i biathlon. Pokazanie wszystkich tych zawodów oraz rywalizacji skoczkiń, byłoby niemożliwe. Wyniki śledzić będzie można w relacji LIVE FIS. Rezultaty wszystkich konkursów znajdziecie też na naszej stronie.

Program zawodów:

Piątek, 06.12.2019
18:00 – Oficjalny trening
19:30 – Kwalifikacje

Sobota, 07.12.2019
11:45 – Seria próbna
12:45 – Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 08.12.2019
12:45 – Kwalifikacje
14:00 – Pierwsza seria konkursowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.