DSC_0482

Już w sobotę odbędą się pierwsze zawody w kombinacji norweskiej, otwierające nowy sezon, 2016/2017. Do Kuusamo zjadą się najlepsi kombinatorzy norwescy, aby wziąć udział w pierwszych konkursach.

W zeszłym roku nie odbyła się tutaj inauguracja, miała ona miejsce w Lillehammer, podczas konkursów tam zwyciężali Fabian Riessle oraz Magnus Krog, zobaczymy kto tym razem okaże się być najlepszy podczas pierwszych zawodów. Zawodnicy będą oddawali skoki na obiekcie o HS 142 m, oraz biegali na trasie 2,5 kilometrowej, którą będą musieli okrążyć 4 razy, co da tym samym dystans 10 kilometrów.

Zawodnicy pierwsze skoki oddadzą w piątek, podczas kwalifikacji i treningów, które planowane są na godzinę 10, a o 15.30 będą mieli trening biegów. W sobotę o 10.30 ma odbyć się seria próbna, a o 12 konkurs skoków, natomiast na starcie trasy biegowej sportowcy staną o 16. W niedzielę o 10.45 odbędą się kwalifikacje, do konkursu który rozpocznie się o 11.45, bieg planowany jest na 15.

Składy, które potwierdziły swoją obecność:

Niemcy – Manuel Faisst, Eric Frenzel, Vinzenz Geiger, Bjoern Kircheisen, Jakob Lange, Fabian Riessle, Johannes Rydzek oraz Terence Weber.

Francja – Francois Braud, Maxime Laheurte, Antoine Gerard i Laurent Muhlethaler.

Finlandia – Ilkka Herola, Matti Herola, Eero Hirvonen, Leevi Mutru, Jin Hartull i Arttu Makiaho.

Austria – Bernhard Gruber Lukas Klapfer, Wilhelm Denifl, Phillip Orter, Mario Seidl, Bernhard Flaschberger, David Pommer i Franz-Josef Rehrl.

Włochy – Samuel Costa.

Polska – Adam Cieślar oraz Paweł Słowiok.

Norwegia – Håvard Klemetsen, Magnus Krog, Jørgen Graabak, Mikko Kokslien, Jarl Riiber, Espen Andersen oraz Espen Dahlhaug Bjørnstad.

źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.