Rusza Puchar Kontynentalny w skokach. Znamy skład Polaków

fot. M. Król

W najbliższy weekend w fińskiej Ruce skoczkowie zainaugurują zmagania w Pucharze Kontynentalnym. Trenerzy zdecydowali, że zabiorą tam pięcioosobowy skład, który powalczy o dodatkowe miejsce w Pucharze Świata.

fot. M. Król

Polski Związek Narciarski poinformował o tym, którzy polscy skoczkowie wystąpią podczas pierwszych tej zimy zawodów Pucharu Kontynentalnego. W Ruce o punkty powalczą: Paweł Wąsek, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Stefan Hula oraz Jakub Wolny. Polacy będą starali się wywalczyć prawdo startu dla siódmego zawodnika w Pucharze Świata.

– Za kilka dni czeka nas inauguracja Pucharu Kontynentalnego w skokach. W Ruce wystartuje 5 naszych reprezentantów. Razem z zawodnikami do Finlandii udadzą się trenerzy: Maciej Maciusiak, Daniel Kwiatkowski i Radek Žídek, serwismen Kacper Skrobot i fizjoterapeuta Tomasz Żurawiecki – informuje PZN.

Od wczoraj wiadomo też, w jakim składzie nasi skoczkowie powalczą podczas PŚ w Engelbergu. Michał Doleżal zabiera tam Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Andrzeja Stękałę, Piotr Żyłę, Klemensa Murańkę oraz Aleksandra Zniszczoła.

Źródło: PZN

Mateusz Król
Obserwuj