Rusza Puchar Interkontynentalny w skeletonie

fot.innsbruck.info

fot.innsbruck.info

W tym tygodniu w austriackiej miejscowości Innsbruck na torze Olympia-Eiskanal Innsbruck (Igls) odbędzie się pierwszy Puchar Interkontynentalny IBSF (ICC). W zawodach tych weźmie udział czwórka zawodników naszej kadry narodowej: Marta Orłowska, Zuzanna Klocek, Michał Jakóbczyk i Vlad Polyvach.

Zwrócić uwagę należy na naszą najmłodszą zawodniczkę Zuzannę Klocek, która ma skończone dopiero 14 lat. Jej obecność już na pierwszych zawodach ICC ma związek z przygotowaniami do imprezy docelowej, jaką dla niej będzie udział w Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich (Youth Olympic Games), które w 2020 roku odbędą się w Lozannie.

Rywalizacja w ICC może być postrzegana jako coś pomiędzy Pucharem Ameryki, Pucharem Europy a najwyższą klasą, jaką jest BMW Puchar Świata. Podopieczni trenera Olega Polyvacha rywalizować będą z najlepszymi zawodnikami na świecie, zdobywcami Pucharu Świata i uczestnikami Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Podczas zawodów ICC w Innbrucku wystartują m.in. brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich Laura Deas (GBR), mistrzyni świata juniorów Anna Fernstädt (CZE) i młodzieżowa mistrzyni olimpijska Ashleigh Pittaway (GBR).

W pierwszym treningu zaplanowanym na 12 listopada Michał Jakóbczyk zajął 7. i 10. miejsce. Marta Orłowska zajęła 20. miejsce. Oficjalne treningi na torze w Innsbrucku potrwają do 14 listopada, a same wyścigi odbędą się w dniach 15- 16 listopada. Jakóbczyk podczas rozgrywanego w sezonie 2017/2018 Pucharu Europy na torze w Innsbrucku zajął 14. miejsce, uzyskując czas 56,31. Osiągnął on podczas swojego zjazdu prędkość 109 km/h!

Podczas pierwszego startu zawodnicy naszej Kadry Narodowej Skeletonu wystartują w nowych strojach przygotowanych przez polskiego producenta firmę Damons. Do tej pory stroje skeletonowe produkowane były wyłącznie zagranicą, więc tym bardziej cieszymy się, że coraz więcej firm w Polsce dostrzega możliwości współpracy z Polskim Związkiem Bobslei i Skeletonu.

źródło: PZBiS

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.