foto: skisprungschanzen.com
foto: skisprungschanzen.com

Już jutro rozpocznie się kolejna letnia edycja Pucharu Kontynentalnego. W ubiegłym roku seria ta została zainaugurowana w Stams, natomiast tym razem rywalizacja rozpocznie się w słoweńskim Kranju (HS 109). W sobotę o 8:30 zostanie rozegrany oficjalny trening, a dwie godziny później rozpocznie się pierwsza seria konkursowa. W niedzielę o 9:00 odbędzie się seria próbna, a na godzinę później zaplanowano start konkursu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w LPK świetnie radzili sobie Polacy. Na trzecim miejscu klasyfikacji generalnej zmagania ukończył Krzysztof Biegun, który wygrał zawody inauguracyjne w Stams. Tuż za nim uplasował się Klemens Murańka. W czołowej dwudziestce znalazło się aż pięciu naszych rodaków. Wówczas najlepszy okazał się reprezentant Niemiec – Marinus Kraus. Tegoroczna edycja LPK będzie składała się z 14 konkursów. Po zawodach odbywających się w ten weekend nastąpi miesiąc przerwy i dopiero 1. sierpnia skoczkowie zawitają do Wisły. Cykl wyjątkowo zakończy się w norweskim Trondheim.

Skład Polaków na LPK w Kranju:  Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Grzegorz Miętus oraz jeden zawodnik z kadry A, który dołączy do ekipy już na miejscu.

Krótko o skoczni:

Nazwa:   Bauhenk / OMV Center
Hill size:   109.0
Punkt K:   100.0
Rekord skoczni:   119m Prevc, Peter
2011-09-01
Kąt nachylenia progu:   10.5°
Kąt nachylenia progu:   34.5°
Rok budowy:   2004

Źródło: skispringen.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.