Rune Velta zakończył karierę

rune-veltaZaskakujące wieści płyną do nas z Norwegii. Obecny mistrz świata z normalnej skoczni w Falun Rune Velta zakończył karierę. Powód? Brak motywacji.

Kolejny skoczek postanowił odwiesić narty na kołek po minionym sezonie. Tym razem taką decyzję podjął Rune Velta. Informacja może zadziwić wielu kibiców skoków, bo Norweg jest aktualnym mistrzem świata z normalnego obiekty w Falun. – Aby być w czołówce muszę mieć motywację i dawać z siebie absolutnie wszystko każdego dnia. Ostatnio nie ma u mnie żadnej motywacji i to najlepszy moment, aby poszukać nowych wyzwań w życiu – mówi Rune Velta. Jeszcze miesiąc temu skoczek mówił, że nie zamierza zakończyć kariery. Chciał jednak podjąć decyzją w spokoju.

Rune Velta podczas mistrzostw świata w Falun był jedną z największych gwiazd. Prócz złota indywidualnie, wywalczył także tytuł z drużyną oraz brąz na dużej skoczni i srebro w mikście. Miniony sezon dla Norwega była jednak bardzo nieudany, bo właściwie nie znajdował miejsca w pierwszym składzie swojego kraju. Miał problemy aby zdobywać punkty w Pucharze Kontynentalnym. – To smutne, ale to jest coś, co po prostu trzeba zaakceptować. Jestem pewien, że Rune myślał nad tym długo i nie było łatwo podjąć mu taką decyzję – powiedział selekcjoner Alexander Stöckl.

Życzymy wszystkiego dobrego na nowej drodze życia!

Źródło: Nrk.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.