Rune Velta: Po Mistrzostwach Świata stawiam sobie wyższe cele

fot. fis-ski.com
fot. fis-ski.com

 

 

 

 

 

Rune Velta, najbardziej utytułowany skoczek Mistrzostw Świata w szwedzkim Falun, które odbyły się w lutym, w wywiadzie dla portalu aftenposten.no opowiedział jak mistrzowskie krążki zmieniły jego życie oraz podzielił się swoimi celami na nadchodzący, nowy sezon.

Tak na prawdę niedużo się zmieniło. Może to, że zwiększyła się pula nagród, a tym samym portfel jest trochę grubszy. Po Mistrzostwach Świata stawiam sobie wyższe cele. Wiem, że stać mnie na więcej. Jest to niewątpliwie bardzo miłe uczucie. Mam też większą motywację do dalszego trenowania skoków i potwierdzenie, że opłaca się ciężko pracować bo sukces, wcześniej czy później przyjdzie – mówi Velta.

Norweski skoczek rozpoczął już przygotowania do zbliżającej się wielkimi krokami Letniej Grand Prix. Wie, że przed nim długa droga aby osiągnąć znowu optymalną formę. W krajowym czempionacie uplasował się na czwartej, piątej i szóstej lokacie. Zawodnik jest jednakże w pełni zmotywowany i nastawiony na ciężką pracę. A jakie ma plany na nadchodzący sezon? Jego głównym celem jest szybsze, niż w minionym sezonie, osiągnięcie wyższej lokaty w czołówce pucharowej rywalizacji.

Źródło: aftenposten.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.