Ruka i Lillehammer za kombinatorami. Mateusz Wantulok podsumowuje początek sezonu

cieslar_adamObecnie kombinatorzy mają przerwę w zawodach Pucharu Świata. Zawodnicy startowali do tej pory w Ruce i w Lillehammer. Starty te podsumował trener naszej kadry Mateusz Wantulok.

Przed startem Pucharu Świata w Ruce Polacy trenowali w Rovaniemi, gdzie pracowali na skoczni. Zgrupowanie w Rovaniemi zakończyły zawody Suomi Cup. Potem przyszedł czas na wyjazd do Ruki, jednak przygotowania do inauguracji Pucharu Świata nie były możliwe ze względu na zbyt mocny wiatr. W Ruce Adam Cieślar zaliczył swój drugi najlepszy start w karierze. Tydzień później odbyły się nieudane dla naszych zawodników zawody w Lillehammer. W dużej mierze za sprawą kontuzji Adama Cieślara nasi zawodnicy w Norwegii nie zdobyli żadnego punktu.

Trener naszej ekipy Mateusz Wantulok zadowolony jest z formy skokowej Szczepana Kupczaka. Z powodu kontuzji w Lillehammer dobrych startów nie mógł oddać Adam Cieślar. Trener Wantulok zawiedziony jest skokami Pawła Słowioka. Forma biegowa Cieślara i Słowioka jest dobra i się podnosi.

Szczepan Kupczak z powodu kontuzji nie mógł dobrze przygotować się biegowo do sezonu. Mateusz Wantulok liczy na to, że Kupczak będzie biegać coraz lepiej. Następne zawody Pucharu Świata odbędą się w Ramsau, gdzie Polacy powalczą o kolejne punkty.

źródło: pzn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.