Ruka gotowa na Puchar Świata. “Prawdziwe zimowe warunki”

Nelinjo, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Kolejnym przystankiem Pucharu Świata w skokach i pierwszym w biegach narciarskich będzie fińska Ruka. Jak mówią organizatorzy, “czeka nas emocjonująca inauguracja sezonu”.

Nelinjo, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

“Prawdziwe zimowe warunki”

Kolejnym przystankiem pucharowej rywalizacji będzie fińska Ruka. Jak informują organizatorzy, warunki pogodowe na kole podbiegunowym pozwalają na bezproblemową produkcję śniegu. Tym samym udało się naśnieżyć i przygotować trasy biegowe oraz część skoczni narciarskiej. To daje zielone światło listopadowej rywalizacji w Finlandii.

Perspektywę konkursów w Ruce pozytywnie komentuje także Sandro Pertille. – Po wspaniałym weekendzie otwarcia w Wiśle wszyscy z niecierpliwością czekają na zawody w Ruce. W Wiśle pokazaliśmy, że najwyższej klasy zawody w skokach narciarskich są możliwe również bez śniegu, więc przeżyliśmy naprawdę historyczny weekend. Ale oczywiście miło jest teraz zobaczyć prawdziwe zimowe warunki na drugiej stacji Pucharu Świata, z miejmy nadzieję, że mroźnymi temperaturami, jak w zeszłym roku – mówił dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Emocjonująca inauguracja

Dla skoczków weekend w Ruce będzie drugim w sezonie, jednak biegacze dopiero zainaugurują tam zimową rywalizację. Jak powiedział dyrektor Pucharu Świata w biegach narciarskich, Michal Lamplot, organizacja konkursów jest na najlepszej drodze. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zespół w Ruce dokłada wszelkich starań, aby zapewnić najbardziej odpowiednie warunki dla zaplanowanych zawodów. Czeka nas emocjonująca inauguracja sezonu.

Narciarski weekend w Ruce odbędzie się od 25 do 27 listopada.

Źródło: FIS, berkutschi.com