Rudi Lochner nowym trenerem polskich bobsleistów

fot. IBSF - Międzynarodowa Federacja Bobslei i Skeletonu

fot. IBSF

Polski Związek Bobslei i Skeletonu poinformował kto został nowym trenerem Kadry Narodowej Seniorów. Został nim były niemiecki bobsleista Rudi Lochner.

Po tym jak we wrześniu, tuż przed najważniejszym etapem przygotowań do sezonu z funkcji trenera polskiej kadry bobslejowej zrezygnował Janis Minnis, trwały poszukiwania nowego szkoleniowca. Dziś Polski Związek Bobslei i Skeletonu poinformował, że następcą Łotysza został Rudi Lochner. Niemiec na swoim koncie ma wiele sukcesów w bobslejach. Jako zawodnik zdobył m.in. mistrzostwo świata oraz srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Albertville.

We wrześniu jako pierwsi poinformowaliśmy o rezygnacji dotychczasowego trenera polskich bobsleistów. – Związek próbował znaleźć środki finansowe, żeby utrzymać zespół. Przez krótki czas to działało, ale przestało. Ostatecznie zabrakło pieniędzy na stabilne wsparcie chłopaków. Tak samo musimy zrozumieć to, że jest to sport, gdzie dużą rolę odgrywa sprzęt. Jeśli nie masz środków finansowych na zakup nowego bobsleja i wymianę go przynajmniej raz na dwa lata, to robisz krok w tył w porównaniu do innych – mówił nam Janis Minnis, który prawdopodobnie podejmie teraz pracę w Chinach.

źródło: facebook.com/pzbis/

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.