Rozpoczynamy! Już dziś pierwsze treningi i kwalifikacje w Klingenthal!

fot. berkutschi.com
fot. berkutschi.com

Już dzisiaj skoczkowie po ośmiomiesięcznej przerwie powracają do rywalizacji w Pucharze Świata. Podobnie jak rok temu, zawodnicy zawitają na nowoczesne skocznie w Klingenthal. Na liście startowej znalazło się 67 zawodników.

O 15:30 rozpocznie się oficjalny trening, który będzie składał się z dwóch serii. Po nim o godzinie 18:00 odbędą się pierwsze w sezonie kwalifikacje do sobotniego konkursu. Wśród zawodników, którzy mają zapewniony awans do konkursu jest nasz Mistrz Olimpijski Kamil Stoch.

Przed tymi zawodami trudno wskazać faworyta. Mamy nadzieję, że podobnie jak przed rokiem Polacy odegrają pierwszoplanowe role. Nasza Kadra pojechała do Niemiec w siedmioosobowym składzie. Oprócz wyżej wymienionego Stocha do Klingenthal udali się: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jan Ziobro, Stefan Hula i Bartłomiej Kłusek.

Program zawodów w Klingenthal nie zmienił się w porównaniu do zeszłego sezonu. Jak już zostało powiedziane, na piątek przewidziano oficjalne treningi i kwalifikacje. W sobotę skoczkowie będą rywalizowali w konkursie drużynowym. Natomiast w niedziele odbędzie się konkurs indywidualny.

Bezpośrednią relację z kwalifikacji przeprowadzą stację Eurosport i TVP INFO.

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek:

15:30- oficjalny trening (2 serie)

18:00- Kwalifikacje

Sobota:

14:45- seria próbna

16:00- konkurs drużynowy

Niedziela:

10:15- seria próbna

11:30- konkurs indywidualny

Lista startowa kwalifikacji

Źródło: informacja własna

 

1 thought on “Rozpoczynamy! Już dziś pierwsze treningi i kwalifikacje w Klingenthal!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.