Rozpoczyna się modernizacja skoczni w Engelbergu

15

Skocznia Gross-Titlis-Schanze w Engelbergu zostanie zmodernizowana. Dodane zostanie m.in. oświetlenie, dzięki któremu będzie można rozgrywać zawody w porze wieczornej. 

W minioną środę w Szwajcarii odbyła się uroczysta prezentacja zmian jakie mają nastąpić na skoczni Gross-Titlis-Schanze w Engelbergu. Według projektu prac, w pierwszej kolejności ma zostać zmodernizowany rozbieg, który będzie cofnięty o 4 metry i podwyższony o 2 metry. Przy okazji remontu rozbiegu zostaną zamontowane tory lodowe. Do współczesnych wymogów FIS zostanie dostosowana strefa lądowania.

Dodatkowo ma zostać zainstalowane oświetlenie skoczni, które pozwoli organizatorom przeprowadzać konkursy w godzinach wieczornych.

Modernizacja skoczni w Engelbergu ma się zakończyć do najbliższych zawodów z cyklu Pucharu Świata, które odbędą się w tym mieście w dniach 17-18 grudnia 2016 r.. Według szacunków ma ona kosztować 2,9 mln franków szwajcarskich (ok. 2,6 mln euro). Środki mają pochodzić z Narodowego Funduszu Sportu, z budżetu Kantonu Obwalden, gminy Engelberg oraz od sponsorów prywatnych.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.