Rozdano medale w narciarstwie alpejskim podczas Zimowych Igrzysk Azjatyckich

fot. Pierre Tognet / CC BY NC ND

fot. Pierre Tognet / CC BY NC ND
fot. Pierre Tognet / CC BY NC ND

W Japonii odbyły się Zimowe Igrzyska Azjatyckie, podczas których zawodnicy rywalizowali również w narciarstwie alpejskim. Zarówno mężczyźni i kobiety mogli wziąć udział w slalomie oraz slalomie gigancie.

Pośród kobiet w slalomie najlepsza okazała się Emi Hasegawa, która dojechała na metę z czasem 1:42,2, na drugiej pozycji dojechała również Japonka, Asa Ando, która straciła do złotej medalistki 0,64 sek. Brązowy medal zdobyła reprezentantka Korei Południowej You-seo Kang ze stratą trzech i pół sekundy do triumfatorki. Dwie pierwsze zawodniczki, również stanęły na tych samych miejscach na podim podczas slalomu giganta, jednakże Ando to Hasegawy straciła prawie dwie sekundy. Brązowy medal tym razem powędrował do kolejnej Japonki Mio Arai, która do złotej medalistki straciła 3,91 sek.

Pełne wyniki slalomu

Pełne wyniki slalomu giganta

W kategorii mężczyzn w slalomie triumfował reprezentant Korei Południowej Dong-hyun Jung, który dojechał na metę z czasem 1:37,1, ponad dwie sekundy stracił jego rodak Hyeon-tae Kim. Brązowy medal powędrował za to do Japończyka Hideyuki Narity, który stracił do triumfatora 2,28 sek. W slalomie gigancie drugie oraz trzecie miejsce pozostało w rękach Hyeon-tae Kima oraz Hideyuki Narity, natomiast triumfował Yohei Koyama z czasem 2:17,51.

Pełne wyniki slalomu

Pełne wyniki slalomu giganta

źródło: info.sapporo2017.org

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.