Rosyjski mistrz już po operacji. Co z jego zdrowiem?

fot. Irek Trawka

Jak informują rosyjskie media, dwukrotny zwycięzca Pucharu Świata w biegach narciarskich – Aleksander Bolszunow – przeszedł w ostatnim czasie operację szczęki. Rosyjski mistrz poprzednich sezonów aktualnie przechodzi proces rekonwalescencji.

fot. Irek Trawka

Aleksander Bolszunow jest jednym z najlepszych biegaczy narciarskich ostatnich lat. Na swoim koncie rosyjski mistrz ma już dwie Kryształowe Kule za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Oprócz tego urodzony w Tiumeni zawodnik może pochwalić się dwoma tryumfami w Tour de Ski, ośmioma medalami mistrzostw świata oraz czterema krążkami wywalczonymi na igrzyskach olimpijskich.

Problemy zdrowotne

Utytułowany biegacz w ostatnim czasie zmaga się jednak z problemami zdrowotnymi. W ubiegły piątek (15 października) przeszedł on operację górnej szczęki. Musiała zostać ona przeprowadzona ze względu na problemy z torbielą, która powstała w wyniku nieprawidłowo zagojonego wypełnienia kanału nerwowego zęba i dostała się do kości zawodnika.

Jak poinformował trener rosyjskiej kadry, Jurij Borodawko, lekarze prognozują, iż powrót Bolszunowa do zdrowia powinien potrwać około 10 dni. 2-3 dni po zdjęciu szwów filar ekipy Sbornej będzie mógł wznowić treningi. Obecnie przebywa on w Moskwie, gdzie dochodzi do pełni sił.

Źródło: matchtv.ru