Rosyjski gwiazdor nie wystartuje w prestiżowych zawodach. To przez szczepionkę

fot. M. Rudzińska

Aleksander Bolszunow nie weźmie udziału w Martin Fourcade Nordic Festiwal. Rosjanin musiałby bowiem przejść dziesięciodniową kwarantannę. Sprawa skomplikowała się przez szczepionkę.

fot. M. Rudzińska

Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli znalazł się w gronie zaproszonych na prestiżowe zawody we Francji, które odbędą się na początku września.  Miał on być jedną z głównych postaci i twarzy tegorocznej edycji Martin Fourcade Nordic Festival. Tak się jednak nie stanie. Aleksander Bolszunow nie będzie miał możliwości stawienia się na starcie zmagań na nartorolkach.

Czterokrotny medalista igrzysk olimpijskich musiałby przejść dziesięciodniową kwarantannę po przekroczeniu francuskiej granicy, mimo że jest w pełni zaszczepiony. Otrzymał on jednak dawki Sputnika, którego nie uznaje Unia Europejska. Sprawa potoczyła się więc tak jak w przypadku rosyjskiego biathlonisty Matwieja Jelisiejewa. Ten także musiał się wycofać.

Głos w tej sprawie zabrał organizator zawodów w wywiadzie dla francuskich mediów. – W ostatnich dniach mieliśmy pewne trudności z rosyjskimi sportowcami, którzy zostali zaszczepieni Sputnikiem. Tej szczepionki nie uznaje Unia Europejska. Musieliśmy zmienić uczestników z Rosji. Narzucenie im 10-dniowej kwarantanny na jeden dzień rywalizacji było zbyt skomplikowane – stwierdził Martin Fourcade.

Źródło: fondoitalia.it