Rosyjska biegaczka narzeka na kibiców. „Czasem mam ochotę dać im po głowie”

fot: M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Życie sportowca – oprócz niemal nieustannej rywalizacji – związane jest także z kontaktami z kibicami. Nie ma w tym nic dziwnego. Cóż jednak zrobić, gdy fani utrudniają odbycie treningu? Natalia Niepriajewa ma na to sposób…

Natalia Niepriajewa należy zawodniczek, które na ogół mówią to, co czują, nie „owijając przy tym w bawełnę”. W jednej z ostatnich rozmów odbytych ze Sportbox.ru przyznała ona, że nie lubi być zaczepiana podczas treningów, kiedy skupia się na szlifowaniu swej formy. – Zawsze trenuję w lesie ze słuchawkami! Dzięki temu nie słyszę wszystkiego, co dzieje się wokół, a zwłaszcza uwag skierowanych do mojej osoby. Po Tour de Ski niektórzy „weterani narciarstwa” podchodzili do mnie i zaczynali ze mną rozmawiać tak, jakbyśmy się znali sto lat i byli najlepszymi przyjaciółmi. Myślałam wtedy: „Proszę, nie odrywaj mnie od pracy. Kiedy ty siedzisz w swoim biurze, nikt do ciebie co chwilę nie podchodzi i nie pyta, jak się masz. Dlaczego więc ja – podczas mojej pracy – powinnam spędzać z tobą czas, kiedy muszę zrealizować konkretny plan treningu”? Oczywiście nie mówiłam im tego, ale ich po prostu ignorowałam. Jestem pewna, że nie rozumieli, dlaczego tak się zachowuję. Niektórzy z pewnością byli obrażeni. Myśleli, że zachowuję się jak jakaś rozkapryszona celebrytka, ale to naprawdę nie jest mój problem – przyznała niespełna 25-letnia rosyjska biegaczka narciarska.

Zapytano ją także o to, czy miały miejsce sytuacje, w których amatorzy starali się ją wyprzedzić. – Czasami się to zdarza. Częściej jednak starają się „uczepić” za mną i wytrzymać moje tempo. Pozostają przy tym tak blisko, że wchodzą mi na narty. Jest to bardzo denerwujące! W takich momentach jestem gotowa odwrócić się i dać im po głowie! Nie mogę „bawić się” w „pseudowyścigi” z amatorami. To mogłoby zaprzepaścić cały trening. Aby jednak pozbyć się irytującej osoby, muszę przyspieszyć. Nie zawsze udaje mi się pozbyć „natręta”. Niektórzy ewidentnie nie rozumieją moich sygnałów – dodała Niepriajewa.

Źródło: Sportbox.ru