Rosyjscy biegacze wystartują w Gällivare

Rosyjscy biegacze znaleźli się na liście startowej listopadowych zawodów w Gällivare. Dla reprezentantów Sbornej będą to pierwsze oficjalne starty od momentu zawieszenia za rzekome stosowanie dopingu.

Sześciu rosyjskich biegaczy, którzy jeszcze niedawno byli podejrzani o stosowanie dopingu, otrzyma szansę, aby pobiec w zawodach w szwedzkim Gällivare w dniach 17-19 listopada. Miesiąc temu Trybunał Arbitrażowy ds. Sport (CAS) uznał bowiem, że raport Richarda McLarena nie jest wystarczającym powodem do dyskwalifikacji sportowców. CAS dał wiarę tłumaczeniom rosyjskich biegaczy i dzięki temu umożliwił im start w sezonie 2017/2018, począwszy od 1 listopada.

Rosjanie mają zamiar skorzystać z szansy danej im przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu i wybrać się do Gällivare, aby szlifować formę przez zbliżającym się wielkimi krokami sezonem olimpijskim. – Cieszymy się, że będziemy mogli przyjechać do Gällivare, bo tutaj zawsze mamy świetne warunki do przygotowań. Dla nas to bardzo ważna sesja treningowa przez sezonem olimpijskim i już nie możemy się doczekać startu – pisze trener rosyjskiej reprezentacji w komunikacie prasowym.

Stefan Nieminen, rzecznik prasowy zawodów w Gällivare również uważa, że Rosjanie nie powinni być ukarani, jeśli nie są winni. – Ani Legkov, ani Belov nie zostali uznani za winnych. Z jakiegoś powodu podjęto jednak decyzję o ich zawieszeniu, chociaż nigdy nie mieli pozytywnych wyników testów antydopingowych – mówi Nieminen. – Zawsze chętnie witamy sportowców, którzy do nas przyjeżdżają, więc serdecznie powitamy Legkova, Belova i innych biegaczy – dodaje.

Źródło: langrenn.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.