Rosyjscy biegacze w lipcu trenować będą jedynie w kraju

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Plany treningowe rosyjskich biegaczy i biegaczek, którzy w lipcu mieli odbyć obozy szkoleniowe poza granicami kraju, muszą zostać zmodyfikowane. – Wyjazdy nie są możliwe, obozy będą odbywać się w Rosji – przyznała szefowa Rosyjskiej Federacji Narciarskiej, Jelena Wialbe.

Reprezentacja Rosji w biegach narciarskich nie będzie mogła w rozpoczynającym się właśnie miesiącu odbywać żadnych zagranicznych obozów szkoleniowych. Jak podaje portal skisport.ru, informację taką podała Rosyjskiej Agencji Prasowej (TASS) szefowa tamtejszego związku narciarskiego, Jelena Wialbe.

Część rosyjskiej drużyny narodowej miała w lipcu udać się na obóz szkoleniowy do Estonii. Grupa prowadzona przez Markusa Kramera planowała z kolei przeprowadzenie treningów na terenie Niemiec.

Plany szkoleniowców oraz zawodników muszą jednak zostać zmodyfikowane. – Wyjazdy nie są możliwe, obozy będą odbywać się w Rosji – przyznała w rozmowie z TASS wspomniana już Jelena Wialbe.

Zawodniczki i zawodnicy trenowani przez Jurija Borodavko, w gronie których znajdują się między innymi zwycięzca ostatniej edycji Pucharu Świata, Aleksander Bolszunow, oraz aktualnie najlepsza rosyjska biegaczka narciarska, Natalia Niepriajewa, wezmą udział w obozie, który zorganizowany zostanie w ośrodku narciarskim „Malinovka” w obwodzie archangielskim. Obiekty sportowe położone w miejscowościach Iżewsk, Czajkowskij czy Rybińsk wykorzystane zostaną przez inne grupy szkoleniowe.

Źródło: skisport.ru