Rosyjscy biegacze sprawdzili formę. Ustiugow daleko w biegu dystansowym

12:39, 28.07.2020 Mateusz Wasiewski

Rosyjscy biegacze sprawdzili swoją dyspozycję. Grupy Markusa Kramera oraz Jegora Sorina najpierw zmierzyły się na bieżni na 3000 m. Potem zawodnicy przystąpili do rywalizacji na nartorolkach w biegu dystansowym oraz sprinterskim.

W Czajkowskim odbyły się kontrolne sprawdziany formy rosyjskich biegaczy. Do testów dyspozycji przystąpiły dwie grupy treningowe kierowane przez Markusa Kramera i Jegora Sorina. Najpierw zawodnicy rywalizowali na bieżni na dystansie 3000 metrów. U kobiet najlepsza okazała się Jekaterina Smirnowa z czasem 10 minut i 12 sekund. Drugie miejsce zajęła powracająca po przerwie macierzyńskiej Julia Stupak (Biełorukowa) ze stratą 14 sekund. Trzecia była Anna Gruchwina (10.35). W starciu mężczyzn zwyciężył Jewgienij Biełow. Brązowy medalista mistrzostw świata uzyskał czas 8.40. Na podium uplasowali się także drugi Ilja Poroszkin (8.46) oraz trzeci Iwan Kiriłow (8.58). Piąty był Sergiej Ustiugow, który do triumfatora stracił 41 sekund.

Potem rosyjscy biegacze rozpoczęli rywalizację na nartorolkach. Najpierw podopieczni Kramera i Sorina wystartowali w biegu dystansowym. Panie i panowie zmierzyli się na dystansie odpowiednio dwunastu i szesnastu kilometrów. Triumf odnieśli Alisa Żambałowa oraz Ilja Poroszkin. W czołowej trójce u pań znalazły się także Christina Matsokina i Jekaterina Smirnowa. Czwarta była Julia Stupak. U panów zaś tuż za plecami Poroszkina zostali sklasyfikowani Artiom Malcew oraz Jewgienij Biełow. Dopiero jedenaste miejsce zajął Ustiugow ze stratą 2 minut i 25 sekund.

Wczoraj z kolei została rozegrana rywalizacja w sprincie klasykiem. Wśród pań najlepsza była Anastazja Faleewa. Drugie miejsce zajęła Christina Matsokina, a trzecie Anna Gruchwina. U panów triumf odniósł Jewgienij Biełow. Zawodnik specjalizujący się w biegach dystansowych wygrał ze świetnymi sprinterami - Glebem Retywichem (druga lokata) i Sergiejem Ustiugowem (3.).