Rosjanie nominowali kadry. Brak weterana w grupie szkoleniowej

Rosyjski Związek Narciarski zdecydował, że ze względu na słabe wyniki sportowe Dmitrij Wasiljew odsunięty zostanie od centralnego szkolenia. Do sezonu olimpijskiego Rosjanin będzie się przygotowywał poza kadrą.

Najbardziej doświadczony z rosyjskich skoczków ma za sobą nieudany sezon. Tylko raz udało mu się zdobyć punkty Pucharu Świata. Dało mu to 58. miejsce w klasyfikacji generalnej. Nie dziwi zatem, że skoczek stracił zaufanie sztabu szkoleniowego. – Zdecydowaliśmy, że damy szansę młodszym zawodnikom. Chcieliśmy udowodnić im, że mogą rywalizować również z bardziej doświadczonymi kolegami. Nie oznacza to jednak, że całkowicie skreślamy tych drugich. W każdej chwili mogą powrócić do kadry – powiedział Aleksander Arefiew, trener reprezentacji Rosji.

W grupie szkolonej przez Arefiewa i jego sztab znaleźli się: Evgeniy Klimov, Denis Kornilov, Alexey Romashov, Roman Sergeevich Trofimov, Aleksander Bazhenov, Michail Nazarov, Vadim Shyshkin i Michail Maksimochkhin. Wasiljew będzie przygotowywał się do sezonu według indywidualnego planu szkolenia. Najprawdopodobniej nie otrzyma szansy występu w Letniej Grand Prix. Jego wyniki będą jednak porównywane z próbami młodszych skoczków i w przypadku dobrych rezultatów, może powrócić do zespołu.

Zuzanna Wydera

Źródło: facebook.com/Russian-Ski-Association

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.