Rosjanie będą kontynuować współpracę z Zupanem

www.skokinarciarskie.pl
www.skokinarciarskie.pl

Rosyjska kadra skoczków minionego sezonu nie może zaliczyć do udanych,jednakże Ministerstwo Sportu Federacji Rosyjskiej postanowiło,po kandydaturze ze strony rady trenerów skoków narciarskich,że szkoleniowcem nadal pozostanie Matjaz Zupan.

Słoweński szkoleniowiec współpracę z Rosjanami rozpoczął od sezonu 2014/2015. Wspomniał, że w ubiegłym roku został utworzony czteroletni plan treningowy i był on realizowany już podczas minionego sezonu.

“Wszyscy potrzebujemy trochę więcej cierpliwości i zaufania do siebie. Jeśli to będzie, będziemy szybciej iść do przodu”- podsumował Matjaz Zupan.

Chce on zwrócić uwagę na dwa elementy w treningach, z którymi mieli problem skoczkowie: równowagę oraz stabilizację. Jego celem jest poprawa tych punktów. Również w planach jest wprowadzenie zajęć z lekkiej atletyki oraz zajęcia w tunelu aerodynamicznym.

“Poczyniliśmy już pewne postępy, ale wciąż jest rezerwa. Zimą będziemy mieć wiele startów, ale już latem trzeba położyć pod nie dobre podstawy”- dodał na koniec słoweński szkoleniowiec.

Źródło: informacja własna/www.skokipolska.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.