Rosja traci medale igrzysk olimpijskich w Soczi w saneczkarstwie

fot. w-dog.net

fot. w-dog.net

Rosyjscy saneczkarze Albert Demczenko i Tatjana Iwanowa zostali dożywotnio zdyskwalifikowani przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski z igrzysk olimpijskich. Tym samym Rosja straciła 2 kolejne medale wywalczone podczas igrzysk olimpijskich w Soczi, czyli srebra sztafety oraz Demczenki w zawodach indywidualnych.

Sytuacja związana jest z aferą podmieniania próbek w rosyjskich laboratoriach podczas igrzysk olimpijskich w Soczi. Międzynarodowy Komitet Olimpijski dyskwalifikuje dożywotnio wszystkich sportowych zamieszanych w aferę oraz odbiera im medale. MKOl odebrał także medale rosyjskim saneczkarzom. W rywalizacji jedynek Albert Demczenko zdobył srebrny medal, przegrywając tylko z Felixem Lochem. Tatjana Iwanowa w zawodach jedynek była szósta, ale razem z Diemczenką i dwójki Denisiew/Antonow wywalczyła srebro w sztafecie. Oba srebrne krążki zostały Rosjanom odebrane.

Warto dodać, że nigdy dotąd nie stwierdzono jeszcze przypadku stosowania dopingu w saneczkarstwie. Iwanowa liczyła na medal olimpijski w Pjongczangu, gdyż wywalczyła już kwalifikację. Demczenko to obecnie trener rosyjskiej kadry saneczkarzy. Dwójka rosyjskich saneczkarzy dołączyła do długiej listy sportowców z Rosji, którzy zostali zdyskwalifikowani przez MKOl. Wśród nich są mistrzowie olimpijscy z Soczi Aleksander Legkow (biegi narciarskie), Aleksandr Tretiakow (skeleton) oraz Aleksander Zubkow, Aleksiej Wojwoda, Aleksiej Negodailo i Dmitrij Trunenkow (bobsleiści).

Przypomnijmy, że reprezentacja Rosji została wykluczona ze startu na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. W Korei wystartować będą mogli pod flagą olimpijską sportowcy, którzy udowodnią, że nigdy wcześniej nie stosowali dopingu.

źródło: insidethegames.biz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.