Ronny Hornschuh nowym trenerem Szwajcarów

ronny-hornschuh

Szwajcarzy jako ostatni podali nazwisko nowego trenera kadry narodowej. Został nim Ronny Hornschuh, który dotychczas był zastępcą byłego już trenera – Pipo Schoedlera. 

Niemiec, Ronny Hornschuh przejął narodową reprezentacje Szwajcarii w skokach narciarskich po Pipo Schoedlerze, który ewidentnie nie poradził sobie w minionym sezonie w roli selekcjonera kadry. Hornschuh jest byłym niemieckim skoczkiem narciarskim. Współpracował również z zawodnikami z Niemiec startującymi w Pucharze Kontynentalnym. Dyrektor Szwajcarskiego Związku Narciarskiego – Berni Schoedler, nie ukrywa, że jest zadowolony z takiego rozwiązania. – Ronny Hornschuh zdobył w minionym sezonie zaufanie od trenerów i sportowców, aby móc prowadzić zespół w Pucharze Świata. Z drugiej strony patrzymy już w kierunku Igrzysk Olimpijskich w Pyeongchang w 2018 roku. – skomentował. Asystentem Hornschuha będzie Marvin Scherrer.

Niektórzy Szwajcarscy skoczkowie są już po pierwszym zgrupowaniu. Zabrakło na nim m.in. Simona Ammanna, który w ubiegłym tygodniu wrócił ze swojego urlopu. Czterokrotny mistrz Olimpijski w poniedziałek wznowił treningi. – Dodatkowe dni urlopu zrobiły mi bardzo dobrze. W najbliższych dniach będę skupiał się na treningach siłowych oraz muszę uzgodnić kilka spraw organizacyjnych. Pod koniec miesiąca oddam pierwsze skoki na skoczni – wyjaśnił Simon Ammann.

Źródło: swiss-ski.ch

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.