Roman Koudelka zakończył sezon wygraną. Co z jego dalszą karierą?

fot. sportsinwinter.pl

21 marca na normalnym obiekcie w Harrachovie Czesi rywalizowali w krajowym czempionacie. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Roman Koudelka. Po zakończeniu zmagań z ust 33-latka padła jasna deklaracja co do dalszej przyszłości popularnego “elektricki”.

fot. sportsinwinter.pl

Roman Koudelka zapowiada kolejny sezon

33-latek oddał skoki na odległości 92,5 m oraz 94,5 m. Koudelka wygrał z przewagą 7,5 pkt nad Radkiem Rydlem (94,5 m, 89 m) oraz 16 pkt nad osiemnastoletnim Jiri Konvalinką (89 m, 90,5 m).

– To były fantastyczne zawody, pogoda dopisała, a belka startowa ustawiona była idealnie. Trochę mnie to zaskoczyło, bo w nocy padało i było ciepło. Wielkie brawa dla organizatorów – powiedział doświadczony zawodnik po zakończeniu zawodów.

Koudelka zakończył już starty obecnej zimy. Siódmy zawodnik klasyfikacji generalnej sezonu 2014/15 zdradził również, że mimo braku sukcesów nie zamierza kończyć sportowej kariery. – Nie ma sensu, żebym na siłę walczył o awans do kolejnych zawodów. Lepiej zakończyć sezon, skupić się na kolejnym i zacząć trenować wcześniej po to, aby latem mieć więcej czasu na szlifowanie techniki na skoczni – oznajmił Czech.

Przypomnijmy, że Roman Koudelka obecnej zimy w zawodach Pucharu Świata zdobył jedenaście punktów – był trzydziesty w Garmisch-Partenkirchen oraz dwudziesty pierwszy w Rasnovie. To jedyne miejsca w trzydziestce wywalczone przez reprezentanta naszych południowych sąsiadów.

źródło: czech-ski.com