Roman Koudelka wygrywa w Czeskim plebiscycie

roman koudelkaW Czeskim plebiscycie na Króla Białych Tras w kategorii skoki narciarskie zwyciężył Roman Koudelka. Klasyfikację generalną plebiscytu wygrała Sarka Strachova (narciarstwo alpejskie).

Roman Koudelka wygrał w plebiscycie na Króla Białych tras w kategorii skoki narciarskie. Jest to kolejny z rzędu triumf Czecha. W tym roku w swojej kategorii, pokonał młodego Victora Polaska, którego największym sukcesem jest zajęcie 8 miejsca w Mistrzostwach Świata Juniorów w Ałma-Atach. Za to Koudelka czterokrotnie wygrywał w konkursach z cyklu Pucharu Świata, raz stanął na drugim stopniu podium oraz trzykrotnie musiał zadowolić się trzecim miejscem.

W klasyfikacji generalnej plebiscytu wygrała narciarka alpejska Sarka Strachova z 17 głosami. Na drugim miejscu uplasował się biegacz narciarski – Lukas Bauer (14 głosów). Trzecie miejsce z 11 głosami zajął Ondrej Bank (narciarz alpejski). Roman Koudelka w klasyfikacji generalnej musiał zadowolić się czwartym miejscem. Zdobył on łącznie 8 głosów.

Źródło: czech-ski.com