Roman Koudelka nominowany na najlepszego czeskiego narciarza

roman koudelkaJuż za tydzień 23 Maja odbędzie się finał plebiscytu na najlepszego narciarza Czech. Zostało w nim nominowanych 19 zawodników. Wśród nich znalazł się 7. zawodnik minionego sezonu Pucharu Świata Roman Koudelka.

Przypomnijmy, że czeski zawodnik czterokrotnie wygrał konkursy Pucharu Świata, raz był drugi, a trzykrotnie trzeci. Na najważniejszym czempionacie sezonu, czyli Mistrzostwach Świata w Falun zajął kolejno 4 i 8. miejsce.

Najlepszy skoczek naszych południowych sąsiadów mówi, że celem na przyszły sezon zimowy będzie miejsce na podium podczas Turnieju Czterech Skoczni, oraz wysokie miejsce na Mistrzostwach Świata w Lotach w Kulm. Jednak to nie on jest głównym faworytem plebiscytu. Jego głownymi rywalami są snowboardzistka Ester Ledecka, mistrz świata w narciarstwie alpejskim Lukas Bauer.

Warto wspomnieć, że drugim nominowanym skoczkiem został 18-letni Victor Polasek, który w minionym sezonie zadebiutował w konkursach Pucharu Świata. Jak na razie jego najlepszym wynikiem w karierze było 8. miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w Ałma-Acie.

Wśród nominowanych w kategorii trener nominację otrzymał m.in  trener czeskich skoczków narciarskich Richard Schallert.

Źródło: czech-ski.com