Roman Koudelka Mistrzem Czech

roman koudelkaWczoraj w Libercu odbyły się Letnie Mistrzostwa Czech w Libercu. Wygrał je Roman Koudelka, pokonując w bezpośredniej walce do tytułu Lukasa Hlave i Jana Mature. Wśród Juniorów bezkonkurencyjny był Tomas Vancura.

Roman Koudelka został nowym Mistrzem Czech w skokach narciarskich. W swoich próbach uzyskał 122,5 metra oraz 137 metrów (261.1 pkt.). Na drugim miejscu uplasował się Lukas Hlava (120,5 metra; 131 metrów; 250.2 pkt.). Brązowy medal zdobył Jan Matura, który oddał skoki na odległość 115,5 metra oraz 127 metrów (228.5 pkt.).

Tuż za podium, miejsce czwarte zajął Cestmir Kozisek (114 metrów; 123,5 metra; 222 pkt.). Piąte miejsce wywalczył Tomas Vancura (118,5 metra; 115 metrów; 217.8 pkt.), który zwyciężył w klasyfikacji Juniorów.

Roman Koudelka w rozmowie z Czeską federacją narciarską mówił, że jest bardzo zadowolony ze zwycięstwa – Jestem bardzo usatysfakcjonowany wynikiem. Przede mną dzień relaksu. Następnie wracam do treningów – komentuje swój Triumf Koudelka. Przypomnijmy, że w ostatnich zawodach FIS Grand Prix w Hinzenbach, Koudelka zajął 13 miejsce. Wygrał wówczas Gregor Schlierenzauer.

Źródło: fis-ski.com, czech-ski.com